panelarrow

Trochę powagi…

| Komentarze: 11

Wielkie plany mają to do siebie, że często nic z nich nie wychodzi.

Mieliśmy w planach zamieszkanie w domku, w zamian za regulowanie opłat i opiekę. Wybraliśmy sobie pokoje. Czerwona strzała już wiedziała, że garaż należy do jego czerwonej niuni. Patyk zajął już strych z myślą o sztaludze i łaskawie zgodził się na towarzystwo mojej drewnianej dziewczynki. Generał wybrał sobie gabinecik. Ustaliliśmy grafik sprzątania.

Kłóciliśmy się o telewizję – jaki pakiet chcemy.  Oczywiście jak przystało na mnie, walczyłam o brak filmów przygodowych, a myślami byłam w ogródku.

Pewnego dnia czar prysł. Nici z domku… Szukając innego  lokum zostałam oblana zimną wodą. Ceny kosmiczne. W kraju gdzie zarobki są niskie a koszty utrzymania przekraczają dochody nie stać nas nawet na psa.
 
Przestałam narzekać.

Generał cieszy się, że  dotarło do mnie na jakim świecie  żyję.  A ja już się nie buntuję i staję się pomału takim samym pracoholikiem jak on. 

Przypomniało mi się – o moim blogu napisano w ostatniej Polityce (jestem w bardzo zacnym towarzystwie):

A dziś dostałam kwiaty!

11 Comments

 1. Czytuję Cię od bardzo dawna. Nie decydowałem się wcześniej na komentarz, choć kilka razy bardzo chciałem przyłączyć się do zacnej braci skrybującej pod Twoimi wypocinami.

  Świat realny jest trudny, prawda ? Życie za firewallem przytłacza, pomimo tego, że czasem jest tam Słońce, ponoć i kwiaty są..

  Cieszy mnie fakt, że zostałaś doceniona. Twój e-ades podesłał mi kolega (programista), a ja rozesłałem go kolejnym sprzymierzeńcom kodu, kawy i klawiatury. Tak trzymaj, wielu jest z Tobą!

 2. pogratulowac rozglosu :) a tak na serio to juz sie martwilem ze przestalas tu pisac. zwlaszcza jak czasem akregator twierdzil ze nie moze sie polaczyc ze strona :)

  zycze powodzenia w dalszym szukaniu nowego gniazdka i kolejnego poligonu na starcia programistyczno – kobiecego :)

 3. Gratuluje wyroznienia 😉 nic tak nie poprawia nastroju, jak swiadomosc, ze jest sie docenianym, a Twoj blog z pewnoscia na to zasluguje.
  A domkiem sie nie przejmuj – predzej czy pozniej marzenia o wspolnym domu sie spelnia. A moze nastepna okazja bedzie atrakcyjniejsza?
  Pozdrawiam serdecznie

 4. kreatywnosc, odmiennosc, klasa, smak, dowcip, inteligencja.. zawsze zostaja docenione.. :)

 5. hmmm spoko że dostałaś kwiatki pozdrawiam

 6. skad ja to znam… ja z moim programistom szukamy mieszkania i……… NIC

 7. hmm żeby jeszcze ten rozgłos wpływał na ilość wpisów 😉

 8. plany wszelakie to okrutne pułapki. zwłaszcza te, które czynią perspektywę miłą. jak tylko zaplanujesz sobie coś przyjemnego, zaczynasz żyć swoją radosną wizją. gdy nic z niej nie wychodzi, czujesz gorycz niespełnionego marzenia.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.