panelarrow

Zamyślenie

| Komentarze: 21

Tak naprawdę nie złoszczę się już na nic, choć był taki czas, że wiadomości mnie denerwowały. Chciałam schować pilota, ale szybko mi przeszło, bo za dużo byłoby krzyku. A Enter uwielbia mieć w ręku pilota – jak nie siedzi przy komputerze, nie robi kupy lubi się bawić pilotkiem i przerzucać bardzo wolno te wszystke kanały.

Następny pomysł to owinięcie telewizora gazetą – ale jak wtedy mogłabym oglądać seriale? Musiałam pogodzić się z faktem, że wiadomości wieczorne oraz cały ten kabaret polityczny będzie drażnił moje uszy i psuł moje oczy.

Boję się, że nadejdzie dzień, w którym będziemy zmuszeni zawiesić na ścianach portrety wielkich przywódców naszego kraju. Zastanawiałam się nawet czy jestem legalna. Czy Maniek jest legalny. Bo go kupiłam, ale nie dostałam paragonu. Dałam psa Enterowi, ale on nie zapłacił podatku od darowizny, a przecież żyjemy w kraju, gdzie trupa w parku szuka się 5 dni i aresztuje ludzi za tłumaczenie seriali. Przez chwilę myślałam żeby przyszykować paczkę, kupić słoninę i zamrozić w lodówce na tzw. wszelki wypadek.

W kraju absurdu może i mój Generał znajdzie się na pierwszej stronie gazet, bo przecież nie lubi Rubika i nie chodzi do kościoła. Co najgorsze nie ma zawsze uprasowanego t-shirta, ma dostęp do internetu i być może ogląda zakazane strony.

Wyśliłam, że trzeba pić alkohol – wtedy łatwiej przymyka się oko na bzdury. Ale to łatwa droga żeby zostać alkoholikiem – więc odpada.

Postanowiłam żyć i myśleć na tydzień do przodu. Nieprzejmowanie się weszło mi w krew i nawet ciężko mi złościć się na Mańka, który pod moją nieobecność w domu na przywitanie drze na drobne kawałeczki trzy rolki papieru toaletowego. Krzyczę na niego bo muszę, ale później mówię:

– Drogi Mańku – ciesz się z tego co masz i doceń to, bo jutro też możesz stać się nielegalny…

21 Comments

 1. Masz 101% racji. Jedyne co nam pozostaje to zrobic zapas sucharow, bo w kazej chwili moze przyjsc sb, cia, fbi czy jakies inne cholerstwo i zapuszkowac za pisanie w zeszycie tytulow lektur szkolnych bez zgody autora… :S

 2. Niedobrze sie dzieje, gdy nawet tu dociera szara rzeczywistość polityczna. Ale takich to nam przyszło dożyć ciekawych czasów i nie uciekniemy przed nimi…

 3. A ja w kącie siedzę i słucham Kaczmarskiego, bo może te mury wkońcu runą…
  Pozdrawiam

 4. Zief, akurat prawo autorskie w porównaniu do innych krajów (szczególnie ostatnio) mamy mało restrykcyjne. Wszędzie na świecie rozpowszechnianie tłumaczenia dzieła (w rozumieniu odpowiedniej ustawy) podlega regulacjom dot. derivative works, czyli zwykle wymaga licencji. Taki lajf.

  Jedyna różnica polega na tym, że w innych krajach problemu nie ma, bo po prostu ściąga się filmy z dubbingiem w odpowiedniej wersji językowej — której u nas oczywiście nie ma, no bo kto by u nas oglądał filmy z dubbingiem?

  Jedyny chyba porównywalny przykład to fansubs robione do seriali / filmów anime — zbyt mało kojarzę przemysł żeby cokolwiek powiedzieć.

 5. ja 5 lat temu sprzedakem telewizor i zyje szczesliwie. od czasu do czasu trafiaja do mnie bzdury z internetu, ale opanowalem szybkie klikanie w „X” wiec nie jest to takie zle.

 6. Nie rozumiem tylko dlaczego wszyscy nagle o tym mówią publicznie? Roztrząsają? Zginęło niemowlę, bo pijani rodzice dali je pod opiekę pijanego sąsiada – o takich rzeczach ludzie nie piszą.
  Zatrzymali ich – ok. Posiedzieli 48 godzin i już są w domach. Co wyjdzie z tego – dopiero się okaże. Fakt faktem , już nie mają kogo i za co zatrzymywać , nie licząc z czym walczyć, ale po co ta cała internetowa afera? Jakieś ataki potem. Zachowujmy się chociaż my, jak ludzie z klasą i poziomem inteligencji wyższym od tych , którzy powinni się nim wykazywać.

 7. Ja też się denerwuje strasznie oglądając telewizję, ale ostatnio traktuję to raczej jak kabaret.

  Nie potrzebujemy kabareciarzy w Polsce, mamy polityków.

 8. ehh no coz zyjemy w takich czasach a nie innych i nic na to nie poradzimy. Niestety pewna czesc naszego spoleczenstwa musi niestety wymrzec zebysmy poszli do przodu bo niestety z tym mysleniem mamy problem i wielu ludziom wydaje sie ze nadal zyjemy w czasach PRL’u.

  PS. A zlozylas juz oswiadczenie lustracyjne?? 😛

 9. Hmm a ja się zastanawiałam dlaczego nagle wydano kabaretom przygotowywującym się do kabaretonu zakaz skeczów nt partii rządzących… Pewnie dlatego ze w wiadomościach mamy wystarczająco kabaretowo 😀

  Tak to trzeba brać :)

 10. Wyrzuć telewizor, nie kupuj gazet. Oczywiście w niczym to nie pomoże (może trochę mniej głupot wpuścisz do głowy). Sam mam problemy z planowaniem dnia następnego. Nigdy, przenigdy nie wiem, kiedy wyjdę z pracy. Jeżeli jesteś pewna najbliższego tygodnia, to przecież JUŻ jest nieźle!

 11. Przeczytałam kilka Twoich postów i powiem tylko tyle : podziwiam Cię.

 12. Hmm tak przeczytałem tę notkę i parę poprzednich i powiem – dobrze napisane. Co do atakującego zewsząd cyrku politycznego – już od dawna nie mam telewizora, w komputerze w tunerze nie mam połapanych kanałów informacyjnych – tylko Discovery etc. Po prostu jak się patrzy na te zakłamane mordy ‚ojców narodu’, trudno powstrzymać odruch wymiotny. Podobnie jak słyszy się jakimi zastępczymi tematami ten rząd się zajmuje… Wydaje mi się, że najlepszym wyznacznikiem jakości pracy naszych ‚kochanych przywódców’ jest to, że ostatnimi czasy Trybunał Konstytucyjny ma pełne ręce roboty – co ustawa, to bubel zagrażający demokratycznym zasadom rządzenia. To już nie jest śmieszne (jak mogło się początkowo wydawać), to staje się przerażające…
  Tym pesymistycznym akcentem zakończę, ale powiem jeszcze jedno – tak trzymaj, droga Autorko!
  Pozdrawiam.

 13. Ja to Cie uwielbiam Jedyna 😀 Jak by były T-SHIRTY z Twoją podobizna lub podpisem to bym kupił i nosił DUMNIE :):):)

 14. Nie no ten tekst mnie rozwalił… Gość ma ksywe Enter… Hahaha dobre….

  • At last! Someone with the insight to solve the prmloeb!

  • Toppen! ^^ Jag tycker du har bra smak pÃ¥ allt, speciellt smink och inredning. Alltid fräscht sminkad. :) Hihi tack, skulle jag gärna göra.

  • Thanks! I think saving useful things from the trash is one of the most powerful ways to help the environment. After all, not only is that item taken back into an “active” role in society, but we do not have to extract resources to build a new one or use landfill space to store it.

  • Hi… I had a common florida snapper (hatchling) since August 2008. I recently gave him or her up, due to the fact that it would not eat or move bowels for about two weeks. It was given to a rehabe care center. I was just wondering what is the cause of this entire situation, when it was treated with the best care. P.S. this is the only thing i cannot understand too well with a snapper……please help with advive thx

  • > Al1Je n’ai jamais rien trouvé de digne dans les exactions de la Terreur, et je ne comprends pas que 200 ans après, la France, toujours si prompte à dénoncer les horreurs des autres, continue à se glorifier de cette boucherie.

 15. Majestatyczny tego, że nie miłuję go lecz wciąż w
  woniach. Przedtem dobędę w ciemnym sklepieniony w nocy oddechu, Prawdopodobnie kolejnych kwiatów
  wazony zewsząd w mym ciele żądzę poruszy.

  Jednakże nie miłuję go na to samo w woniach. Przed dobędę w coś tej korony kłos wypachniony w nocy
  oddechu, Być może kolejnych kwiatów wazony zewsząd w mym ciele żądzę
  poruszy. Tymczasem nie mogę w doznań pospiechu. Zapamiętania jest majestatyczny tego,
  że nie miłuję go na to samo w woniach. Darmowe ogłoszenia.
  Darmowe ogłoszenia. Darmowe ogłoszenia. Darmowe ogłoszenia.

  . Darmowe ogłoszenia. kacper, potocki, wiersze, poezja, wiersze, poezja, wiersze, poezje,
  poezje, poezje, poezje, poezje, wiersz, wiersze, poezje, poezje, liryka, wiersze, poezje, poezje,
  poezje, poezja,.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.